BİZE ULAŞIN : +90 (553) 570 – 8888 yada REZERVASYON YAPIN

Hakkımızda

Pınar restoran ve Zeki Çetin’i ayrı ayrı düşünmek neredeyse imkansız. Tam 49 yıldır birlikte olan bu iki isim halen Pınar Restoran Narcity tesislerinde siz değerli müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Büyük usta Zeki Çetin’nin bizzat kendisi tarafında işletilen restoran size hem musiki hem de modern tatlar vaad etmektedir. Pınar restoran Narcity, Başıbüyük Narcity toplu konutlarının sosyal tesislerinde hem cafe (Alt Kat) hem de restoran (Üst Kat) olarak hizmet vermektedir. Alt katta zengin dünya mutfağından tatlar sunulurken üst katta Pınar Restoran klasik işleyişine devam etmektedir. Hem üst katta hem de alt katta canlı müzik programları ve çeşitli etkinlikler yapılmaktır.


Zeki Çetin

Restoran Sahibi & Türk Sanat Müziği Sanatçısı

zeki-cetin-19XX1968 yılında haftasonu gazetesinin Altın Ses yarışmasını kazanıp bundan 49 yıl evvel sektöre ses sanatçısı olarak giren ve ondan önce de bu sektörün iyi müşterisi olan Zeki Çetin kariyerine başlarda kendisine ait olmayan işletmelerde ses sanatçısı olarak  başladı. Bu 14 yıllık deneyimi ona sektörde bilgi birikimi bıraktı, sektörün avantajlı ve dezavantajlı yönlerini değerlendirip 1982 yılında Caddebostan Pınar Restoranı satın aldı.

Pınar restoran 54 m² lik küçük ve mütavazi bir yerken müzik severlerin destek ve hoş görüsü ile 2150 m² kapalı alanı olan Maltepe Pınar Restoran olarak hizmet vermeye başladı. 49 yıl boyunca burada hem sanatçı hem de işletmeci olarak hizmet veren Zeki Çetin 2010 yılında mevcut Maltepe Pınar Restoranı, şu anda Başıbüyük’te bulunan Narcirty tesislerine taşıdı.

Pınar restoran Narcity 49 yıldır olduğu gibi sizlerle birlikte ve  Türk Sanat Musikisi üstadı Zeki Çetin’de üst katta Cumartesi ve Cuma geceleri programını yapmaya devam etmektedir.

 


Esra Bozkurt Irikaya

Türk Sanat Müziği Sanatçısı

esra-bozkurt

Esra Bozkurt Irikaya 1978 Ankara doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamış, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Halen özel bir şirkette Pazarlama ve İletişim Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Musıki hayatına 1985 yılında. M.E.B Boğaziçi Musıki Vakfı Türk Müziği Konservatuarı‘nın Çocuk ve Gençlik Korosu’nda başlamıştır. 6 sınıflı olan bu okulu iyi dereceyle tamamladıktan sonra aynı yerde hocalık yapmaya hak kazanmıştır. Yaklaşık 60 kişiye musıki hizmeti sunan okulda, usul, nota, nazariyat dersleri ve repertuar dersleri vermeye başlamıştır. İlk şeflik deneyimini, 08 Ocak 2003 yılında gerçekleştirmiş ve Anadolu yakasının en genç ve başarılı bayan şefi olarak musıki kariyerini devam ettirmiştir.

Daha sonra söz konusu okuldan ayrılarak Haziran 2003 yılından itibaren, kurucu üye olarak Aşiyan Musıki Derneği ve Müzik Merkezinin kuruluşunda bizzat rol almış ve Eylül 2003 tarihinden itibaren eğitime başlayan Müzik Merkezinin şefi, usul, nota, nazariyat ve repertuar dersleri hocası olmuştur.

Bundan sonraki çalışmalarını kendi yerinde devam ettirmeye karar veren şefimiz, ESER TSM KOROSU adı altında bir kurs açmıştır.
2013 Şubat ayı itibariyle hizmete giren bu kursta Türk Sanat Musıkisi adına hizmet etmeyi amaç edinmiştir.

Esra Bozkurt Irikaya farklı derneklerin de konserlerine konuk sanatçı olarak katılmış, çok değerli hocalarla çalışmış, günden güne kendini geliştirmeyi ilke edinmiştir.

2010 yılında TRT Ankara Radyosu’nun düzenlemiş olduğu ses yarışmasında da grup birincisi olmuştur.

15 yıla yakın bir süredir. Türk Sanat Musıkisine verdiği hizmetlerle adından söz ettiren usta yorumcu Sn. Zeki ÇETİN’in işletmeciliğini yaptığı Pınar Müzikhol’de fasıl müziğinin en seçkin örneklerini, her Cuma, cumartesi akşamı musıkiseverlere sunmaktadır.